صورت جلسه ی چهارمین جلسه ی شورای راهبری نمایشگاه

چهارمین جلسه شورای راهبری هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران، با حضور بیش از بیست و پنج نفر از نمایندگان محترم سازمان ها و ارگان های فعال در صنعت هوایی و فضایی کشور در مورخ ۱۰/۶/۹۵ از ساعت ۱۶:۰۰ لغایت ۲۰:۰۰ تشکیل شد.

photo_2016-09-07_19-44-51

در آغاز پس از تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید و ذکر صلوات، ضمن خیر مقدم و توضیحات جناب آقای مهندس افتخاری دبیر محترم هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران در ارتباط با پیگیری ها و فعالیت اجرایی انجام شده، حاضرین نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

موارد ذیل مورد گفت و گوی حاضرین محترم قرار گرفت :

 1. جناب آقای ابراهیمی نماینده محترم ستاد کل با توجه به اهمیت موضوع نمایشگاه تهران نسبت به عدم حضور نمایندگان سازمان صنایع هوایی اظهار تعجب کردند و علت را جویا شدند، هم چنین در مورد نحوه واگذاری غرفه به ستاد کل سوالاتی را مطرح نمودند که در این راستا آقای مهندس عالمی عضو محترم هیئت مدیره اتحادیه ضمن تاکید بر اطلاع رسانی و دعوت از جناب امیر بنی طرفی، اعلام داشتند که میزان درخواست فضای مورد نیاز ستاد کل اعلام تا هماهنگی لازم انجام گردد.
 2. نماینده محترم قرارگاه ثارا… جناب آقای مهندس ناصرپور، با عنایت به نظر مثبت قرارگاه ثارا… اعلام آمادگی نسبت به هماهنگی های امنیتی و مساعدت در برگزاری ایرشو در فرودگاه امام خمینی (ره) نمودند؛ هم چنین نسبت به کم بودن تبلیغات و اطلاع رسانی نمایشگاه و نسبت به رفع آن تذکرات لازم را دادند. در رابطه با موضوع تبلیغات توضیحاتی در راستای هماهنگی های انجام شده با معاونت علمی و شهرداری تهران توسط آقای مهندس نادری عضو هیئت مدیره اتحادیه و تیم اجرایی، ارائه گردید.
 3. جناب آقای مهندس گائینی نماینده محترم شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن تشویق تیم اجرایی و تشکر از حضور نمایندگان محترم سازمان ها و ارگان ها، نسبت به اقدامات صورت گرفته از طرف شرکت شهر فرودگاهی به توضیحاتی از قبیل موارد ذیل اشاره نمودند‌ :

الف) موافقت وزیر محترم راه و شهرسازی جناب آقای دکتر آخوندی در ارتباط با قبولی ریاست هفتمین نمایشگاه و برگزاری این رویداد بین المللی در فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام گردیده است.

ب) امکانات «کارگو  ایران ایر» جهت برگزاری نمایشگاه در اختیار اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران، به صورت رایگان در ایام مورد نظر قرار گرفته شده است.

ج) ایشان بر کم نظیر بودن فرصت به وجود آمده و افتتاح بزرگترین مرکز هوایی منطقه در فرودگاه امام خمینی (ره) و لزوم همکاری اتحادیه به عنوان نماینده بخش خصوصی در سامان دادن و اسقرار شرکت های هوایی در بزرگترین پهنه هوافضایی کشور (فرودگاه امام خمینی (ره)) تاکید داشتند.

د) روابط عمومی شهر فرودگاهی با ستاد برگزاری هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران همکاری فعال و تاثیر گذار دارد.

ه) ایشان به برقراری اتصال لینک سایت نمایشگاه به سایت شهر فرودگاهی تاکید نمودند.

photo_2016-09-07_19-44-58

 1. جناب آقای دکتر رضوی نماینده محترم ستاد هوایی و مرکز ملی فضایی ایران از تمامی دوستان درخواست کردند که به اتفاق همکاری نمایند تا برای اولین بار ایرشو تهران در فرودگاه امام خمینی برگزار شود. هم چنین ایشان نسبت به اعلام اهداف و بررسی خروجی نمایشگاه صحبت کردند؛ و ضمن اعلام آمادگی به منظور همکاری فعال در بخش برگزاری ایرشو از حضور سازمان ها و ارگان ها در بخش برنامه ریزی و تشکیل کارگروه مذکور استقبال کردند. هم چنین ایشان پس از تعیین شرکت های حاضر در ایرشو و نوع و تعداد پرنده ها اعلام نمودندکه برنامه ریزی در کارگروه و بخش عملیات هماهنگ و اجرایی خواهد شد.
 2. نماینده محترم اتاق بازرگانی ایران جناب آقای مهندس شیرمحمدیان ضمن تشکر از حاضرین و تیم اجرایی پیشنهاد کردند برای نمایشگاه سال بعد برنامه ریزی و پیگیری پس از برگزاری هفتمین نمایشگاه انجام پذیرد و هم چنین برای تسهیل مراجعین و شرکت های خارجی از امکانات و فضاهای مفید دیگر فرودگاه امام نیز استفاده گردد. ایشان آمادگی اتاق بازرگانی ایران به منظور برگزاری نشست های خبری نمایشگاه را در جلسه شورا اعلام داشتند.
 3. آقای مهندس غفوری کارشناس ارشد اقتصاد و نماینده محترم سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد در رابطه با فرصت های به وجود آمده به ویژه در بحث سرمایه گذاری و مشوق ها مطالبی را عنوان نمودند. هم چنین ایشان حمایت سازمان خود را نسبت به پشتیبانی از طرح های توجیه دار شرکت های دانش بنیان در هفتمین نمایشگاه بین المللی اعلام کردند. هم چنین اعلام آمادگی ایشان نسبت به حضور در نشست ها و سمینارها و کارگاه های آموزشی مرتبط را قطعی دانسته و در این راستا ضمن اعلام مشارکت جدی، درخواست غرفه ای به نام سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد را مطرح نمودند.
 4. جناب آقای کاپیتان جعفری نماینده محترم هوانیروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نسبت به اعلام زمان جلسات با تاخیر تذکر داشتند و درخواست ارسال صورت جلسات قبل از برگزاری شورای راهبری را داشتند. هم چنین دقت و پیگیری در زمان بندی نمایشگاه را پیشنهاد نمودند.
 5. جناب آقای دکتر باقری نماینده محترم مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی ضمن تاکید بر حضور ایرلاین های داخلی و خارجی، لزوم برگزاری یک نشست خبری در صدا و سیما را توصیه نمودند و همه حاضرین را به منظور تلاش برای حضور حداکثری و پشتیبانی از این رویداد تشویق نمودند.
 6. نماینده محترم هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جناب آقای کاپیتان کیانی ضمن اعلام آمادگی در مساعدت و همراهی ایرشو تهران، در خواست اعلام سطح و میزان مشارکت سازمان ها در نمایش هوایی را داشتند.
 7. کاپیتان کاشف نماینده محترم دانشکده علوم و فنون هواپیمایی کشوری ضمن تاکید بر هم افزایی ملی، نکاتی مثبت و منفی نمایشگاه تهران و کیش را بازگو کردند که می تواند راهگشای برگزاری بهتر هفتمین نمایشگاه بین المللی باشد.
 8. جناب آقای دکتر غلامی نماینده محترم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر ارسال صورت جلسات قبل، اذعان داشتند در دوره های قبل در بحث تشریفات ضعف مشهود بود که می بایست در این دوره تمهیدات موثرتری در نظر گرفته شود.
 9. جناب آقای مهندس سعیدی دبیر کارگروه پهپاد و عضو هیئت مدیره اتحادیه ضمن تاکید بر حضور بیش از چهل شرکت کارگروه پهپاد از سراسر ایران، «برگزاری نمایشگاه فورمیشن پرچم ایران» برای اولین بار در هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران را نوید دادند.
 10. جناب آقای مهندس انتصاری مسئول محترم کمیته هوانوردی عمومی معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد هوایی و هوانوردی، و عضو هیئت مدیره اتحادیه ضمن تاکید بر ضرورت حضور گسترده سازمان ها و نهادها، توضیحاتی در مورد حساسیت و شرایط ویژه این دوره ارائه نمودند و تعامل و هم افزایی را از نکات ویژه این دوره خواندند.

ختم جلسه در ساعت ۲۰:۰۰ با ذکر صلوات اعلام گردید.