شماره حساب: ۱۰٫۵۸۰۰۴۷۴٫۱ نزد بانک رسالت به نام اتحادیه صنایع هوایی وفضایی ایران

شماره شبا: IR930700001000125800474001

شماره کارت: ۵۰۴۱۷۲۱۱۱۱۳۲۶۱۲۱

درخواست مشارکت و شرایط و نحوه پرداخت :

از شرکت کنندگان محترم تقاضا می گردد ضمن مطالعه ی مقررات مرتبط به هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران نسبت به تکمیل فرم آنلاین رزرو غرفه ها (فرم الف)  اقدام نمایند.

بدیهی پس از بررسی درخواستهای ارسالی متقاضیان غرفه از طریق دبیرخانه با متقاضی تماس گرفته شده و ضمن معرفی مسئول پیگیری مربوط به شما فرآیند واگذاری غرفه و فضاهای نمایشگاه پیگیری و متعاقباً اعلام می گردد.

واگذاری غرفه و فضای محوطه نمایشگاه در فرصت مناسب به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد.

تعیین غرفه برعهده دبیرخانه می باشد و پس از موافقت ثبت نام غرفه توسط دبیرخانه ، شرکت نسبت به تکمیل و ارسال فرمهای ب و ج برای آی دی کارت و  کتاب اقدام می نماید.

انواع غرفه و هزینه های مرتبط :

تیپ A غرفه هایی است از متراژ های ۱۵ متر تا ۱۸۰ متر دارای موقعیتهای ویژه و جزیره ای  با مشخصات: غرفه سازی با اسپیس فریم ,نصب سر درب شرکت, ۲ عدد میز نمایشگاهی ، ۳ عدد صندلی ،تعداد ۳ نفر پذیرایی روزانه در ایام برگزاری مراسم ،کارت شناسایی مسئولین غرفه ها ، ثبت اطلاعات شرکت در کتاب نمایشگاه ، روشنائی ، پریز برق و نظافت روزانه، دارای کف سازی با صفحه های ده سانتی لمینت یا MDF (از قرار هر متر۲,۳۰۰,۰۰۰ ریال)

تیپ B غرفه هایی است از متراژ های ۱۲ الی ۲۴ متر در موقعیتهای مناسب پارتیشن بندی شده ،یک عدد میز نمایشگاهی ، ۲ عدد صندلی ، ۲ نفر پذیرایی روزانه در ایام برگزاری، نصب سر درب شرکت ، روشنایی ، پریز برق و کارت شناسایی مسئولین غرفه ، نظافت روزانه ، ثبت اطلاعات شرکت در کتاب نمایشگاه (از قرار هر متر ۱,۸۰۰,۰۰۰ ریال)

کالاهای مورد نمایش :

نمایش یا عرضه کالایی که مخالف و معرض با شئونات جمهوری اسلامی ایران باشد ممنوع است.

مسئولیت حفظ و نگهداری کالا از هنگام ورود کالا تا خروج آن از محوطه نمایشگاه ، در طول ساعات کار و باز بودن درب سالن و بازدید از نمایشگاه بر عهده شرکت کنندگان است، اما در خارج از ساعات مذکور حفظ و نگهداری کالا بر عهده نمایشگاه می باشد.

تکمیل فرم ورود کالا در هنگام چیدمان کالاها و تکمیل فرم خروج در هنگام تخلیه نمایشگاه از طرف شرکت الزامی است.

نمایش و عرضه بروشور و بسته های تبلیغاتی با عنوانهای مجعول ممنوع می باشد.

شرکت کنندگان می توانند پس از کسب موافقت کتبی برگزارکننده به نمایش عملی کالاها و ماشین آلات خود اقدام نمایند. رعایت کلیه اقدامات احتیاطی در این موارد به عهده شرکت کننده بوده و برگزار کننده در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت. شرکت کنندگان ملزم به جبران هر نوع خسارت احتمالی ناشی از نمایش عملی کالاها و ماشین آلات خود به تشخیص مقامات ذیصلاح می باشند.

حضور غرفه داران و یا نمایندگان مطلع آنها در طول ساعات بازدید از نمایشگاه جهت پاسخگویی به سوالات و مراقبت از اموال الزامی است.

ساخت و آماده سازی غرفه :

در صورتیکه شرکت کننده تصمیم دارند که خود اقدام به ساخت غرفه نمایند ،می بایست ضمن هماهنگی و ارسال نقشه های ساخت غرفه ۲۰ روز قبل از گشایش نمایشگاه به دبیرخانه، نسبت به معرفی پیمانکار ساخت غرفه خود به دبیرخانه اقدام نمایند تا مراحل بررسی و تایید توسط دبیرخانه انجام گردد. همچنین می بایست یک فقره چک به میزان هزینه غرفه به عنوان ضمانت تخلیه غرفه و حمل مصالح پس از اتمام نمایشگاه تحویل نمایند.

چنانچه شرکت کننده بخواهد در طرح ارائه شده اصلاحات یا تغییراتی انجام دهد باید نظر موافق دبیرخانه را جلب نماید و چنانچه شرکت کننده از طرح تصویب شده عدول نماید دبیرخانه مجاز است نسبت به تخریب تاسیساتی که بر خلاف مقررات ساخته شده اند مبادرت کرده و خسارات وارده را از شرکت اخذ نماید.

کلیه عملیات اجرایی ، چیدمان کالا و آماده سازی غرفه ها باید ۲۴ ساعت قبل از افتتاح نمایشگاه به اتمام برسد و کلیه وسایل اضافی و صندوق های خالی از محوطه نمایشگاهی خارج گردد.

شرکت کننده مکلف است خسارت وارده به تجهیزات ، غرفه ، سالن یا محوطه نمایشگاه را بر طبق ارزیابی کارشناسان به دبیرخانه پرداخت نماید.

دبیرخانه نظافت کلی نمایشگاه را بر عهده خواهد داشت. شرکت کنندگان مسئول نظافت غرفه های خود می باشند که همه روزه بایستی قبل از شروع ساعت بازدید انجام گیرد.

شرکت کنندگان به منظور تهیه کتاب نمایشگاه بایستی برگ مشارکت در کتاب نمایشگاه (فرم ج) را به زبانهای فارسی و انگلیسی از طریق سایت و یا به صورت ایمیل و یا حضوری تکمیل و تا تاریخ ۹۶/۸/۱۵ به دبیرخانه ارائه نمایند.

کلیه مطالب فرم ج می بایست  تایپ شده یا از طریق سایت پر شده باشد در غیر این صورت مسئولیت هرگونه نقص ناشی از تکمیل آن برعهده شرکت می باشد.

انتشارات ،تبلیغات، عکاسی و خطاطی

شرکت کنندگان مجاز به تبلیغ برای کالاهای خود از طریق تبلیغات منفی برای کالاهای مشابه سایر شرکت کنندگان یا رفتارهای تجاری خود نیستند.

نصب هرگونه بلندگو یا وسایل دیگری که موجب مزاحمت سایر شرکت کنندگان را فراهم نماید یا سبب ازدحام بیش از حد بازدیدکننده یا مختل شدن نظم سالن و تردد گردد اکیداٌ ممنوع است و در موارد استثنایی کسب موافقت قبلی ضروری است.

دبیرخانه حق دارد از هر قسمت نمایشگاه عکس یا فیلم تهیه کندو این عکسها ممکن است برای درج در انتشارات نمایشگاه مورد استفاده قرار گیرد و شرکت کنندگان در نمایشگاه هیچگونه ادعایی از بابت حق امتیاز نخواهند داشت.

عکاسان و خطاطان مجاز به عکس گرفتن، فیلم یا خطاطی در نمایشگاه نیستند مگر با موافقت قبلی دبیرخانه و با شرایط و ضوابط مقرر.

شرکت کنندگان مجاز به نصب هیچگونه شعار ، تابلو و نوشته بر روی دیوارهای نمایشگاه و خارج از محوطه غرفه خود نمی باشند.

نمایش کالاهای خارجی و یا تبلیغ برای آنها از هر طریق در غرفه هایی که جهت نمایش کالاهای داخلی در اختیار شرکت کننده قرار گرفته ممنوع است. درصورت مشاهده هریک از موارد فوق مشارکت شرکت کننده، مشارکت خارجی تلقی شده و هزینه های غرفه به صورت ارزی محاسبه و مابه التفاوت اجاره آن دریافت خواهد گردید.

نصب هرگونه بیل بورد، استند و بنر در فضاهای عمومی سالن و یا محوطه ورودی نمایشگاه می بایستی با هماهنگی دبیرخانه انجام پذیرد.

روادید میهمانان خارجی:

آن دسته از شرکت کنندگان و میهمانان خارجی که قصد مشارکت و ورود به نمایشگاه را دارند بایستی نسبت به ارائه تقاضای ویزا از موعد مقرر اقدام نمایند.

شرایط و نحوه پرداخت:

پرداخت۵۰% کل مبلغ در هنگام ثبت غرفه و الباقی مبلغ می بایست تا حداکثر ۹۶/۸/۱۵ پرداخت و تسویه گردد.

شرکت کنندگان منتخب پس از اعلام دبیرخانه موظفند مبلغ پرداختی را به حساب شماره ۱۰٫۵۸۰۰۴۷۴٫۱ بانک رسالت به نام اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران واریز و رسید آنرا در موعد مقرر به دبیرخانه تسلیم نمایند.

شماره شبا برای حساب فوق: IR930700001000125800474001

شماره کارت برای حساب قوق: ۵۰۴۱۷۲۱۱۱۱۳۲۶۱۲۱

درخواست هرگونه لوازم و وسایل اضافی موکول به ارائه درخواست مربوط و پرداخت هزینه های تعیین شده و تسلیم رسید پرداخت به دبیرخانه می باشد.

تحویل غرفه و اجازه مشارکت به آن دسته از متقاضیانی که تسویه هزینه ی غرفه و مالیات بر ارزش افزوده را  را در موعد مقرر انجام داده باشند صورت خواهد گرفت.

دبیرخانه می تواند از تحویل کالاها و اموال آن دسته از شرکت کنندگانی که به هر دلیل نسبت به تسویه بدهی خود در موعد مقرر اقدام نکرده باشند تا زمان استیفای کامل حقوق خود خودداری نماید.

انصراف شرکت کنندگان از مشارکت در نمایشگاه تا ۲۰ روز قبل از افتتاح نمایشگاه با کسر ۵۰% از کل مبلغ پرداختی مجاز می باشد. در صورت انصراف در طول ۲۰ روز  قبل از گشایش نمایشگاه باشد ،شرکت کننده هیچ حقی نسبت به مبالغ پرداخت شده ندارد.

در صورت بروز هرگونه حادثه خارج از اختیار و کنترل دبیرخانه که منجر به عدم برگزاری هشتمین نمایشگاه توانمندیهای صنایع هوایی و فضایی ایران گردد و یا در نحوه برگزاری آن خللی وارد آید، شرکت کننده حق اعتراض و درخواست استرداد وجوه پرداختی را نخواهد داشت.

بیمه و اقدامات ایمنی

شرکت کنندگان مسئول حفظ و نگهداری اقلام نمایشی، کالاها و وسایل خود می باشند و ضروری است غرفه ها ،کالاهای نمایشی و وسایل و لوازم شخصی و کارکنان خود را در مقابل آتش سوزی ، اتفاقات، تصادفات و سایر خطرات بیمه نمایند.

شرکت کننده مسئول اتفاقات و تصادفات وارده به کارکنان خود و با افراد ثالث بوده و دبیرخانه در این زمینه تعهدی ندارد.

شرکت کنندگان موظفند هرگونه اشیای قابل اشتعال از قبیل جعبه کارتن های خالی و وسایل بسته بندی را از محل سالن های نمایشگاه خارجی نمایند و از نگهداری آنها در مسیر کابل های برق و پشت پانلها اکیدا خودداری نمایند.

جبران خساراتی که در نتیجه اهمال غرفه داران وارد شود به طور کامل به عهده شرکت مربوط به ایشان خواهد بود.

نگهداری چراغ های بدون حفاظ و یا وسایل شعله زا در درون غرفه و سالن نمایشگاه ممنوع همچنین نگهداری هرگونه وسایل آتش زا مانند نفت ،بنزین ،تینر ،الکل و غیره بدون هماهنگی با دبیرخانه و اخذ مجوز کتبی ممنوع می باشد.

تخلیه فضای نمایشگاهی و تحویل سالن ها:

جمع آوری و بسته بندی کالاهای مورد نمایش باید یک روز پس از پایان نمایشگاه انجام گیرد.

حداکثر زمان جمع آوری و تخلیه کالاها و برچیدن غرفه و تحویل محل آن توسط شرکت کنندگان ۳ روز پس از اختتامیه نمایشگاه می باشد.

چنانچه شرکت کننده ای نتواند ظرف مدت تعیین شده غرفه را تخلیه نماید ،دبیرخانه و مسئولین نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال حفظ و نگهداری کالا و سیستم غرفه بندی شرکت کننده نخواهد داشت.

درصورت عدم تخلیه و تحویل به موقع غرفه ،مسئولین نمایشگاه مجاز هستند نسبت به تخریب غرفه و جابجایی کالاها اقدام نمایند. بدیهی است هزینه تخریب غرفه و جابجائی کالاها و سایر هزینه هایی که از این بابت متحمل می گردد از شرکت کننده دریافت خواهد شد.

درصورتیکه بعلت بروز اختلاف از خروج کالای شرکت کنندگان جلوگیری شود به کالای آنها هزینه انبار داری تعلق می گیرد.

درصورتیکه شرکت کننده به موقع جهت رفع اختلاف ، تسویه حساب یا خروج کالا اقدام نکند کلیه کالاها پس از یک ماه به نفع دبیرخانه ضبط خواهد شد و در صورتیکه ارزش اسمی اجناس ضبط شده کمتر از هزینه های مربوط به خسارت وارده باشد دبیرخانه می تواند نسبت به دریافت مابه التفاوت آن اقدام نماید.

ورود و خروج کالا ( امور گمرکی)

ورود کلیه کالاها می بایست مطابق اظهارنامه گمرکی یا بارنامه هوایی یا دریایی که در هنگام ورود به گمرک توسط شرکت کننده اعلام می گردد ثبت گردد.

تمامی کالاهای ورودی همراه با مدارک و مستندات شامل فهرست بسته بندی ،تعداد، ارزش، ابعاد و همراه با بارنامه به ثبت گمرک برسد.

دبیرخانه به منظور هماهنگی و اقدام به موقع یک پیمانکار را به عنوان کارگزار حمل و نقل و امور گمرکی معرفی می نماید.

پرداخت کلیه هزینه ها و هماهنگی های آن جهت حمل و ترخیص کالا از گمرک به محل نمایشگاه و برعکس به عهده شرکت کننده می باشد.

خروج کلیه کالاها و تجهیزات فقط با ارائه اظهارنامه گمرکی و بارنامه به رویت رسیده گمرک در هنگام ورود ،امکان پذیر می باشد.

شکایت و تخلف از مقررات :

دعاوی احتمالی شرکت کنندگان از نمایشگاه (در مورد غرفه و شرایط مربوط به آن و سایر اختلافات) باید کتباً به دبیرخانه منعکس گردد. این دعاوی تا یک ماه بعد از پایان نمایشگاه قابل رسیدگی خواهد بود.

برگزار کننده مجاز است غرفه شرکت کنندگانی که مقررات را رعایت نکنند در هر زمان که صلاح بداند تعطیل نماید و در این صورت شرکت کنندگان هیچگونه حقی برای مطالبه مبالغ پرداخت شده نخواهند داشت.

سیستم برق:

برق قابل استفاده فقط براساس ظرفیت موجود در نمایشگاه واگذار می گردد.

شرکت کننده راساً مجاز به استفاده از برق سالن بدون مجوز مسئولین برق نخواهد بود. درصورت نیاز به برق مازاد، موضوع درخواست کتبی شرکت کننده توسط مسئولین برق بررسی و پیگیری خواهد شد

نصب و استفاده از برق سالن فقط از سوی مسئولین فنی و برق انجام می پذیرد، هرگونه تصمیم و تغییرات در سیستم برق غرفه که توسط شرکت کننده اعمال گردد و مسئولیت آن متوجه ایشان خواهد بود.

هتل ها و مراکز اقامتی:

اطلاعات مربوط به هتل ها و مراکز اقامتی تهران متعاقباً از طریق کارگزار اقامت و گردشگری که دبیرخانه معرفی می نماید اعلام خواهد شد.