شرکت پرآور پارس

شرکت پرآور پارس در سال ۱۳۷۱ بعنوان اولین و بزرگترین شرکت در زمینه طراحی و تولید هواپیماهای سبک و فوق سبک در ایران آغاز به کار نمود. محصولات این شرکت طی سالیان گذشته به شرح ذیل می باشند:

  1. گلایدر نسیم، که اولین هواپیمایی است که در ایران طراحی شده و موفق به اخذ TC و گواهینامه های DOA  و POA از سازمان هواپیمایی گردید.
  2. گلایدر موتور دار صبا، طراحی و تولید توسط شرکت پرآور پارس و دارای گواهینامه های TC و DOA و POA از سازمان هواپیمایی کشوری.
  3. کایت موتور دار سالار، تولید و فروش بیش از صد فروند تحت لیسانس شرکت Aquilair فرانسه و تولید و دوخت بال ماوریک تحت لیسانس General Aviation  اکراین و بال IPSOS  تحت لیسانس Lamouette  فرانسه برای این کایت.
  4. هواپیمای فوق سبک پلیکان، مونتاژ تحت لیسانس شرکت Ultravia کانادا.
  5. جایروپلن Sycamore، نمایندگی و فروش محصول شرکت ChayAir آفریقای جنوبی.
  6. جایرولن ELA، مونتاژ تحت لیسانس شرکت ELA Aviacion اسپانیا و فروش ده ها فروند در بازار ایران.
  7. هواپیمای چهار نفره MCR، معرفی هواپیمای مذکور و فروش بعنوان نماینده شرکت DynAero فرانسه.
  8. جایروپلن سار، طراحی و ساخت توسط شرکت پرآور پارس و اخذ گواهینامه TC از سازمان هواپیمایی کشوری. اکثر اقلام این هواپیما بومی سازی شده و در داخل کشور با کیفیت و استاندارد بالا در حال تولید می باشد و در حال حاضر خط تولید آن با ظرفیت بیش از ۱۵ فروند در سال قابلیت رفع نیازهای بازار کشور و صادرات را دارد.

لازم به ذکر است در حال حاضر شرکت پرآور پارس با تاسیس باشگاه هوایی سپهر و نیز شرکت آسمان پیشرانه (تنها مرکز تعمیرات موتور های ROTAX  دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری) در حال ارائه خدمات فنی و آموزش های فنی و خلبانی محصولات خود، به مشتریان می باشد.